Laager 2020: Tehumardi, Saaremaal

 
Fän Clab lastelaager Saaremaal Tehumardi Puhkekeskuses 7-12. aastastele lastele

Aeg: 28. juuni – 03. juuli 2020

Vanus: soovitav vanus 7-12. aastat

Koht: Laagripaik asub Saaremaal, Sõrve poolsaarel, Tehumardi puhkekeskuses.

Aadress: Tehumardi, Salme vald, 93201 Saare maakond

Magamine ja toitlustamine: ööd veedame Tehumardi puhkekeskuse kämpingu majakestes. Majakeses on kaks nari, seega on kohti 4. Tüdrukud ja poisid magavad eraldi majakestes. Eraldi majas on kaasaegsed dušširuumid ja wc-d.
Süüa saame kolm korda päevas sooja toitu. Hommikuti pudru ja võileib. Lõunaks praad ja magustoit või supp ja magustoit ning õhtuks praad. Toidu kõrvale pakutakse värsket salatit ning juua morssi või piima.

Tegevused: kõigile laagrilistele soovime läbi Fän Clab laagri pakkuda kogemusi, mida Sõrve poolsaar meile pakub. Laagri tegevustesse on kaasatud aktiivset liikumist, käelist tegevust, vaimset mõtlemist, loomingulisust – kõike ikka selleks, et programm oleks põnev ning hariv meie noortele.
Saaremaa sümbolid on tuulikud ja leib! Teeme kaks ekskursiooni Saaremaal, sest saar on mandri inimesele põnev ning seikluslik meretagune maagia. Laagrisse minnes toimub ekskursioon ning tulles ekskursioon Kaali kaatri juurde. Saarlaste kuningas oli olnud väidetavalt Suur Tõll. Sõrve poolsaarel matkates avastamegi Suure Tõllu tervislikul matkarajal vägilasega seotud jõu ja osavuse saladusi. Suure Tõllu matkarada on rajatud mere rannale ning siin saame kiikuda, jõudu katsuda ning tasakaalu harjutada.
Valime Fän tüdruku, kes saab olema tüdrukute osavaim ning Fän poisi, kes saab olema poiste vapraim selles laagrivahetuses. Toimub mereteemaline suur laagripulm, mille lõpetame discoga.
Iga võimaliku sooja hetke ujume merevees, kuna laagripaik asub mere ääres, ca 300m. Loomulikult ujume vaid sooja merevee olemasolul ning kasvatajate valvsa pilgu all.

Hind: Saaremaa laagrituusiku hind on a´192 eurot.
Laagripäeva hind on 32 eurot, mis sisaldab majutusteenust Tehumardi Puhkekeskuses, toitlustusteenust Kaimo catering firmalt korraliku sooja toidu, salativaliku ja erinevate puuviljade ning magustoitudega 3x päevas, laagriks ettevalmistuskulusid, kasvatajate töötasusid, ekskursioonide kulusid ning kõiki laagris vajaminevaid vahendeid, materjale ja auhindasid. Fän Clab laagris jagatakse tunnustust kõigile, kõik laagrilised saavad endale koju kaasa tänukirja.
Kui laps on registreeritud rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna, siis laagrituusiku hind on 185 eurot. Nende tuusikute arv on piiratud koguses.

Peaauhind: Saaremaa laagrivahetuses on peavõiduks minikülmik, mida saab edukalt hoida kodus oma toas või voodi kõrval.

Personal: laagri juhataja on Krista Dreger. Haridus: Tallinna Ülikool Pedagoogiline Seminar. Noorsootöö eriala: kunstiõpetus ja kunstiringi töö, tervisesport noorsootöö osana. Noorsootöö eriala kutsestandardi tase 7 ja tase 6.
Laagrikasvatajad omavad laagrikasvataja kvalifikatsioone. Meie laagri kogu personal on hea ettevalmistuse ning erialase kvalifikatsiooniga, kes on läbinud esmaabi koolitused.
Fän Clab laagril on koostatud hariv ja seikluslik laagriprogramm vastavalt laagriliste eale. Meie laagri suurim eesmärk on pakkuda kõigile laagrilistele turvalist ning seikluslikku laagriaega.

Transport: laagri poolt on organiseeritud ühine bussisõit Tallinnast laagrisse Tehumardi Puhkeskeskusesse ning Tallinna tagasi. Transpordi hind koos ekskursiooniga ühel suunal a´20 eurot. So vabatahtlik ning kui ei ole transpordisumma tasutud, siis palun ärge tooge last ühisele laagribussile, sest kohtade arv on bussis piiratud.
Laagisse: 28. juunil kell 11.00 väljub laagribuss Tallinn, Kadaka Selveri (Kadaka tee 56a) juurest Neste bensiinijaama (Kadaka tee 60) lähedalt. Olge kohal 10 min enne väljumist, sest hilinejaid ei oodata. Laagriss minnes toimub ekskursioon.
Kui ise toote lapse laagrisse, siis palun tulge Tehumardi Puhkekeskusesse kell 16:30. Varem kohale tulla ei ole mõtet, kuna majutamine hakkab alles siis, kui on kohal kogu bussitäis noori.
Koju: 03. juulil kell 11.00 väljub ühine laagribuss Tehumardist. Tagasiteel toimub ekskursioon Kaali meteoriidi kaatri juurde. Kell 15.30 oleme Tallinnas Kadaka Selveri (Kadaka tee 56a) juurest Neste bensiinijaama. Tulge ikka varem bussile vastu, sest äkki jõuab buss nati varem ja siis on lastel tore saabuda.
Kell 10.30-10.45 palume laagrikeskusesse tulla lastele järele neil lapsevanematel, kelle lapsed ei tule ühisele bussile.

Fän Clab noortelaagri tegevusluba: Saaremaa Vallavalitsus