0

Laager 2018: Tehumardi Saaremaal: 25.-30. juuni

 
Fän Clab lastelaager Saaremaal Tehumardi Puhkekeskuses 8-12. aastastele lastele

Aeg: 25. – 30. juuni 2018. Laager algab esmaspäeval, 25. juunil kell 16.00. Laager lõpeb laupäeval, 30. juunil kell 11.00.
Laagrisse vabad kohad on hetkel otsas. Soovitame registreerida ootelisti, et saaksime Teid koheselt teavitada, kui mõni teine laps loobub laagrikohast. Registreerige laagrisse siit

Vanus: soovitav vanus 8-13 aastat.

Koht: laagripaik asub Saaremaal, Sõrve poolsaarel, Tehumardi puhkekeskuses.
Aadress: Tehumardi, Salme vald, 93201 Saare maakond

Magamine ja toitlustamine: magamine toimub Tehumardi puhkekeskuse kämpingu majakestes. Majakeses on kaks nari, seega on kohti 4. Tüdrukud ja poisid magavad eraldi majakestes. Eraldi majas on kaasaegsed dušširuumid ja wc-d.

Süüa saame kolm korda päevas sooja toitu ja lisaks oode. Hommikuti pudru ja võileib. Lõunaks praad ja magustoit või supp ja magustoit ning õhtuks praad. Toidu kõrvale pakutakse värsket salatit ning juua morssi või piima.

Tegevused: kõigile laagrilistele soovime läbi Fän Clab laagri pakkuda kogemusi, mida Sõrve poolsaar meile pakub. Laagritegevustesse on kaasatud aktiivset liikumist, käelist tegevust, vaimset mõtlemist, loomingulisust – kõike ikka selleks, et programm oleks põnev ning hariv 8-13 aastastele noortele. Saaremaa sümbolid on tuulikud ja leib!

Teeme kaks ekskursiooni Saaremaal, sest saar on mandri inimesele põnev ning seikluslik meretagune maagia. Aga kindlasti hea turvaline elupaik saarlasele endale.

Saarlaste kuningas oli olnud väidetavalt Suur Tõll. Sõrve poolsaarel matkates avastamegi Suure Tõllu tervislikul matkarajal vägilasega seotud jõu ja osavuse saladusi. Suure Tõllu matkarada on rajatud mere rannale ning siin saame kiikuda, jõudu katsuda ning tasakaalu harjutada.

Kuna laagriaeg jääb ka jaanipäeva aega, siis mängime lõbusaid jaanipäeva traditsioonidega lõkkemänge, kus selguvad osavamad ja nutikamad. 

Meisterdame paberi töötoas midagi põnevat. Mängime ka seikluslikku põnevusmängu „Aarete jaht“, kus otsime laagriterritooriumile peidetud aardeid.

Mängime saarlaste moodi mänge, kus selguvad osavamad ja täpseimad laagrilised. Kuna saarlasi ümbritseb saarel merevesi, siis osad laagrimängud on seotud veega. Veemänge ootavad kõik laagrilised alati suure põnevusega. Erinevad hõimud ehk võistkonnad saavad rammu katsuda erinevatel võistlustel. Peame maha lõkke discosid.

Et loodus annab meile palju jõudu ja väge, siis saame teada, millised taimed on meile väga olulised, et püsida tervetena. „Kella viie tee“ õhtul degusteerime erinevaid taimeteesid, mida Saaremaa loodus meile pakub. Laagris toimub menusaate „Meisterkokk“ esilinastus, kus proovime oma kätega valmis saada ühe maitsva suupiste. 

Valime Fän tüdruku, kes saab olema tüdrukute osavaim ning Fän poisi, kes saab olema poiste vapraim selles laagrivahetuses. Toimub mereteemaline suur laagripulm, mille lõpetame discoga.

Iga võimaliku sooja hetke ujume merevees, kuna laagripaik asub mere ääres, ca 300m. Loomulikult ujume vaid sooja merevee olemasolul ning kasvatajate valvsa pilgu all.

Hind: laagrituusiku hind on a´167 eurot. Hind sisaldab ööbimisi Tehumardi puhkekeskuses, sooja toitu 3x päevas, oodet ning kõiki laagris vajaminevaid vahendeid, materjale ja auhindasid. Fän Clab laagris jagatakse tunnustust kõigile, seega saavad kõik laagrilised endale koju kaasa auhinna ja diplomi.
Tallinna linnas elava noore laagrituusiku hind: Tallinna linn toetab Tallinna linna elanike registris olevaid noori vanuses 7-19 eluaastat. Last laagrisse registreerides tuleb Teil kirjutada täpne lapse elanike registris olev aadress ning selle alusel saate laagrituusiku kohta arve summale 155 eurot.

Peaauhind: laagrivahetuses on peavõiduks mini külmik, mida saab edukalt hoida kodus oma toas või voodi kõrval. Lisaks peavõidule on igale osalejale laagri poolt alati mingi üllatus varuks – see tuleb vaid ära oodata.

Personal: laagri juhataja on Krista Dreger. Haridus: Tallinna Ülikool Pedagoogiline Seminar. Noorsootöö eriala: kunstiõpetus ja kunstiringi töö, tervisesport noorsootöö osana. Noorsootöötaja kutsestandardi järgi, laagri juhataja tase 6 ja laagrikasvataja tase 6. Laagrikasvatajad omavad laagrikasvataja kvalifikatsioone. Meie laagri kogu personal on hea ettevalmistuse ning erialase kvalifikatsiooniga, kes on läbinud esmaabi koolitused.

Fän Clab laagril on koostatud hariv ja seikluslik laagriprogramm vastavalt laagriliste eale. Meie laagri suurim eesmärk on pakkuda kõigile laagrilistele turvalist ning seikluslikku laagriaega.

Transport: laagri poolt on organiseeritud ühine bussisõit Tallinnast laagrisse Tehumardi puhkekeskusesse ning Tallinna tagasi. Transpordi hind ühel suunal on a´18 eurot. So vabatahtlik ning kui ei ole transpordisumma tasutud, siis palun ärge tooge last ühisele laagribussile, sest kohtade arv on piiratud.

LAAGRI ALGUS: 25. juunil kell 10.30 väljub laagribuss Kadaka Selveri kaubanduskeskuse Neste bensiini jaama lähedalt.
Kui ise toote lapse laagrisse, siis palun tulge Tehumardi puhkekeskusesse kell 14.30.
Palun mitte varem kohale tulla, kuna puhkekeskuses toimetavad veel teised inimesed, mitte laager ega laagri personal.

LAAGRI LÕPP: 30. juunil kell 11.00 väljub ühine laagribuss Tehumardi puhkekeskusest ja ca kell 13.15 olge lapsevanemad lastel bussi vastus Kadaka Selveri kaubanduskeskuse Neste bensiini jaama lähedal.
Kui ise viite lapse laagrist koju, siis palun tulge kell 10.30 Tehumardi puhkekeskusesse.

Laagri info:
Küsige julgelt infot telefonil 5137685, Krista Dreger või saatke e-kiri info@seiklusmaailm.ee