Laager 2020: Tuksi Läänemaal

 
Fän Clab lastelaager Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses 10-15. aastastele noortele

Seikluslaager Tuksis on üks põnev nädal, kus pakume lastele põnevat laagriseiklust Läänemaal Tuksi Tervise -ja Spordikeskuses.
Palun registreerige laagrisse läb laagri lingi: REGISTREERI

Aeg: 13-18. juuli 2020. a.

Vanus: soovitav vanus 10-15 aastat. Laagrivahetus on mõeldud aktiivsele laagrilisele, kuna laagris toimub matk, kus matakatakse kuni 10 km.

Koht: Tuksi Tervise -ja Spordikeskus asub Tuksi külas, Noarootsi vallas, Läänemaal. 

Magamine ja toitlustamine: magamine toimub rohelistes majades, kus on enamuses 4-sed ja 6-sed toad. Toa suurused saame teada laagris. Igas majas on dušširuum ja wc. Territooriumil on suur jalgpalliväljak, lisaks palju korvpalliväljakuid, võrkpalliväljakuid.
TÄHTIS!!! Meie majades on narides olemas padi ja tekk ning madratas ikka ka, aga ei ole voodipesu. Seega võta palun kaasa: tekikott, lina, padjapüür, käterätik.

Tegevused: laagri tegevustesse on kaasatud aktiivset liikumist, käelist tegevust, vaimset mõtlemist, loomingulisust – kõike ikka selleks, et programm oleks põnev ning hariv 10-15. aastastele noortele.
Fän Clab laagril on koostatud hariv ja seikluslik laagriprogramm vastavalt laagriliste eale. Meie laagri suurim eesmärk on pakkuda kõigile laagrilistele turvalist ning seikluslikku laagriaega.

Seikluspark. Külastame 3 km kaugusel asuvat Roosta Seiklusparki, selle tarvis võivad kaasas olla õhukesed töökindad, on mugavam trossidest kinni hoida. Aga saab ka ilma seigelda. Seikluspargis seiklemine on laagrilisele tasuta.

Mängud. Laagri saab toimuma palju põnevaid ja harivaid meeskonnamänge. Kui on kodus leidumas midagi temaatilist, mis võiks vahva olla talendiõhtuks või laagripulmaks, siis võta ikka kaasa, on endal lõbusam. Valime Fän tüdruku, kes saab olema tüdrukute osavaim. Ning loomulikult valime ka Fän poisi, kes saab olema poiste vapraim selles laagrivahetuses. No need valimised saavad ühed sõbralikult lõbusad nüüd olema küll. Toimuvad erinevad töötoad, väljakutsete ning turniiride päevad jpm.

Matk. Selle laagrivahetuse kõige ägedam asi on matk ehk Laagri Mini Erna.
Matka tarvis moodustatud meeskonnad läbivad ca 10 km matkaraja, kus iga natukese aja tagant tuleb erinevaid põnevaid ülesandeid lahendada. Ülesanded vajavad nuputamist, loomingulisust, seikluslikust – kõik saavad hakkama, sest need on spetsiaalselt meie laagri vanusegrupile koostatud ja ettevalmistatud.
Peale matka on sel aastal igal noorel vabatahtlik valik, kas ööbida telgis mere ääres või matkata puhkekeskusesse tagasi.

1. kui on soov tagasi matkata, siis tuleb matkale kaasa võtta seljakott enda vajalike asjadega, mida matkal vaja võib minna;
2. kui on soov jääda ööbima telgiga mere äärde, siis tuleb lisaks seljakotile kaasa võtta telk (grupi peale), magamiskott, leboalus (saab ka ilma selleta).
Matkal on vajalikud pikad püksid, kampsun, soojad sokid, müts, joogipudel, taskulamp.

Hind: Tuksi laagrituusiku hind on a´192 eurot.
Laagripäeva hind on 32 eurot, mis sisaldab majutusteenust Tuksi Tervise -ja Spordikeskuses, toitlustusteenust korraliku sooja toidu, salativaliku ja erinevate puuviljade ning magustoitudega 3x päevas, laagriks ettevalmistuskulusid, kasvatajate töötasusid, Roosta seikluspargi piletit ning kõiki laagris vajaminevaid vahendeid, materjale ja auhindasid. Fän Clab laagris jagatakse tunnustust kõigile, kõik laagrilised saavad endale koju kaasa tänukirja.
Kui laps on registreeritud rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna, siis laagrituusiku hind on 185 eurot. Nende tuusikute arv on piiratud koguses. Laagri T-särgi hind on 7 eurot.

Peaauhind: Tuksi laagrivahetuses on peavõiduks minikülmik, mida saab edukalt hoida kodus oma toas või voodi kõrval.

Personal: laagri juhataja on Krista Dreger. Haridus: Tallinna Ülikool Pedagoogiline Seminar. Noorsootöö eriala: kunstiõpetus ja kunstiringi töö, tervisesport noorsootöö osana. Noorsootöö eriala kutsestandardi tase 7 ja tase 6.
Laagrikasvatajad omavad laagrikasvataja kvalifikatsioone. Meie laagri kogu personal on hea ettevalmistuse ning erialase kvalifikatsiooniga, kes on läbinud esmaabi koolitused.
Fän Clab laagril on koostatud hariv ja seikluslik laagriprogramm vastavalt laagriliste eale. Meie laagri suurim eesmärk on pakkuda kõigile laagrilistele turvalist ning seikluslikku laagriaega.

Transport: laagri poolt on organiseeritud ühine bussisõit Tallinnast laagrisse Tuksi Tervise- ja Spordikeskusesse ning Tallinna tagasi. Transpordi hind ühel suunal a´15 eurot. So vabatahtlik ning kui ei ole transpordisumma tasutud, siis palun ärge tooge last ühisele laagribussile, sest kohtade arv on bussis piiratud.
Laagrisse: 13. juulil kell 12.30 väljub laagribuss Kadaka Selveri bensiini jaama lähedalt. Olge kohal 15 min enne bussi väljumist, seega kell 12.20. Kui ise toote lapse laagrisse, siis palun tulge Tuksi kell 14:30-15.00. Palun ärge tulge varem laagri territooriumile.
Koju: 18. juulil kell 12.00 väljub ühine laagribuss Tuksist ja ca kell 13:30-14.00, olge lapsevanemad lastel bussi vastus Kadaka Selveri juures bensiinijaama lähedal. Kui ise viite lapse laagrist koju, siis palun tulge kell 11.30-12 Tuksi.
Seikluslaager Tuksis on üks põnev nädal, kus pakume lastele põnevat laagriseiklust Läänemaal Tuksi Tervise -ja Spordikeskuses.

Fän Clab noortelaagri tegevusluba: Haapsalu Linna Spordibaasid OÜ