Laager 2024 Tuksi

Lastele ja noortele suvelaagrite korraldamine

Fän Clab laager Tuksis

Seikluslaager Tuksis on üks põnev nädal, kus pakume noortele põnevat laagriseiklust Läänemaal Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses.

Aeg. 09.-14. JUULI 2024. AASTA (teisipäev-pühapäev).

Vanus. Sel aastal toimub Tuksi laagrivahetuses 2 laagrivahetust, kus esimeses vahetuses on väiksemad laagrilapsed ja teises vahetuses vanemad laagrilapsed. Erinevatel gruppidel on eraldi tegevused ja eraldi kasvatajad. Lõbusad õhtused tegevused nagu discod jm, teeme koos kogu laagriga. Majadesse ja tubadesse paigutamine toimub vanuste järgi.

  • I VAHETUS vanus 6-10. aastat. Laagrivahetus on mõeldud noorele, kes on 6-10. aastane ja soov on osaleda ühe nädala laagrielus, kus lastele on eraldi laagrikasvatajad, kes lastega koos viivad läbi ühised töötoad, väiksemad matkad, mängud ja muinasjutu õhtud.
  • II VAHETUSvanus 11-15. aastat. Laagrivahetus on mõeldud aktiivsele noorele, kellele meeldivad meeskonnamängud ning enesega hakkama saamine. Laagris toimub palju lühemaid ja pikemaid matkasid, mis on laagri üks osa ning kõigile noortele teadmiseks, et need on üks osa sellest laagrivahetusest.

Koht. Tuksi Tervise- ja Spordikeskus asub Tuksi külas, Noarootsi vallas, Läänemaal. 

Magamine ja toitlustamine. Magamine toimub rohelistes majades, kus on enamuses 4-sed või 6-sed toad. Toad on jagatud I ja II grupil eraldi. Toa suurused saame teada laagris. Igas majas on dušširuum ja wc. TÄHTIS!!! Meie majades on olemas padi ja tekk ning madrats, kuid EI OLE voodipesu. Seega võta palun kaasa: tekikott, lina, padjapüür, käterätik.

Toitlustamine toimub laagri poolt pakutava catering teenusepakkuja poolt. Kolm korda päevas pakutakse sooja toitu. Territooriumil on suur jalgpalliväljak, lisaks palju korvpalliväljakuid, võrkpalliväljakuid ja muid muruplatse.

Tegevused. Laagri tegevustesse on kaasatud aktiivset liikumist (on ju liikumisaasta), käelist tegevust, vaimset mõtlemist, loomingulisust – kõike ikka selleks, et programm oleks põnev ning sobiv 10-15. aastastele noortele.

Fän Clab laagril on koostatud hariv ja seikluslik laagriprogramm vastavalt noorte eale. Meie laagri suurim eesmärk on pakkuda kõigile laagrilistele turvalist ning seikluslikku laagriaega.

Seikluspark. Külastame 3 km kaugusel asuvat Roosta Seiklusparki, selle tarvis võivad kaasas olla õhukesed töökindad, on mugavam trossidest kinni hoida. Aga saab ka ilma seigelda. Seiklusparki seikleme jalgsi.

Roosta seikluspark

Mängud. Laagri saab toimuma palju põnevaid ja harivaid meeskonnamänge. Kui on kodus leidumas midagi temaatilist, mis võiks vahva olla talendiõhtuks või laagripulmaks, siis võta ikka kaasa, on endal lõbusam. Valime Fän tüdruku, kes saab olema tüdrukute osavaim. Ning loomulikult valime ka Fän poisi, kes saab olema poiste vapraim selles laagrivahetuses. No need valimised saavad ühed sõbralikult lõbusad nüüd olema küll. Jookseme täpsust. Toimuvad erinevad töötoad, väljakutsete ning turniiride päevad jpm.

Matk. Selle laagrivahetuse kõige ägedam asi on matk ehk Laagri Mini Erna. Pikk matk toimub II grupi noortele. Matka tarvis moodustatud meeskonnad läbivad kuni 10 km matkaraja, kus iga natukese aja tagant tuleb erinevaid põnevaid ülesandeid lahendada. Ülesanded vajavad nuputamist, loomingulisust, seikluslikust – noored saavad hakkama, sest need on spetsiaalselt meie laagri vanusegrupile koostatud ja ettevalmistatud.

Tuksi mere ääres

Matkal on vajalikud pikad püksid, kampsun, soojad sokid, müts, joogipudel, taskulamp.

Hind. Tuksi laagrituusiku hind on 264 eurot. Laagrikoha tagab tähtajaks tasutud arve.

Laagripäeva hind sisaldab majutusteenust Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses, toitlustusteenust korraliku sooja toidu, salativaliku ja erinevate puuviljade ning magustoitudega 3x päevas, laagriks ettevalmistuskulusid, kasvatajate töötasusid, laagriraamatut, laagri mini-Erna korraldamise kulusid, Roosta seikluspargi piletit ning kõiki laagris vajaminevaid vahendeid, materjale ja auhindasid. Fän Clab laagris jagatakse tunnustust kõigile, kõik laagrilised saavad endale koju kaasa üllatuse.

Laagri T-särgi hind on 9 eurot. T-särgi saavad noored laagris. T-särk tuleb tellida kohe, kui registreerite end laagrisse. T-särgi saavad need, kel on eelnevalt arvel see kirjas ja tasutud. T-särke saab tellida 10. juunini.

Kui noor on registreeritud rahvastikuregistri andmetel Tallinna linna ja kui me saame teotust, siis sellest anname siin lehel teada aprilli kuuks. Neid tuusikuid on piiratud koguses ning hind on 250 eurot.

Personal. laagri juhataja on Krista Dreger. Haridus: Tallinna Ülikool Pedagoogiline Seminar. Noorsootöö eriala: kunstiõpetus ja kunstiringi töö, tervisesport noorsootöö osana. Krista on 2020. a parim noorsootöötaja Eestis ning omab noorsootöötaja tase 6 ja tase 7 kvalifikatsioone.

Laagrikasvatajad omavad laagrikasvataja kutset. Meie laagri kogu personal on hea ettevalmistuse ning erialase kvalifikatsiooniga, kes on läbinud esmaabi koolitused.

Transport. Laagri poolt on organiseeritud ühine bussisõit Tallinnast laagrisse Tuksi Tervise- ja Spordikeskusesse ning Tallinna tagasi. Transpordi hind ühel suunal a´19 eurot. So vabatahtlik ning kui ei ole transpordisumma tasutud, siis palun ärge tooge last ühisele laagribussile, sest kohtade arv on bussis piiratud.

Laagrisse: Laagri esimesel päeval kell 12.30 väljub laagribuss Kadaka Selveri bensiini jaama lähedalt. Olge kohal 15 min enne bussi väljumist, seega kell 12.15.
* Kui ise toote lapse laagrisse, siis palun tulge Tuksi kell 14:30-15.00. Palun ärge tulge varem laagri territooriumile, kuna meid ei ole seal.

Koju: Laagri viimasel päeval kell 12.00 väljub ühine laagribuss Tuksist ja ca kell 13:30-14.00, olge lapsevanemad lastel bussi vastus Kadaka Selveri juures bensiinijaama lähedal.
* Kui ise viite lapse laagrist koju, siis palun tulge kell 11.30-12 Tuksi.

Seikluslaager Tuksis on üks põnev nädal, kus pakume lastele põnevat laagriseiklust Läänemaal Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses.

Fän Clab noortelaagri tegevusluba: Haapsalu Linna Spordibaasid OÜ