Lapse laagrisse toomine 2020. a

Lastele ja noortele suvelaagrite korraldamine

 • Sel aastal on kõik teisiti. Ka noortelaagri tegevus on korraldatud teistmoodi, kui tavaliselt.
  Fän Clab noortelaagri juhataja Krista Dreger on laagreid korraldanud järjepidevalt 19 aastat. Midagi seesugust, mis sel laagrisuvel toimuma hakkab, veel ennustada ei oska. Kuid ettevalmistused laagrite läbiviimiseks on tehtud ja põhjalikult ette valmistatud.
  Enne laagri tegelikku toimumist, algab kõik lapsevanematest, kes oma lapsed laagrile usaldavad. Hea laagri organiseerimine toimub vaid koostöös laagri enda ning lapsevanematega.
  • Kuidas siis lapsevanemad saavad kaasa aidata COVID-19 tõttu kehtestatud eriolukorra lõppemisel noortelaagrite tegevuste korraldemisel?
 • Paljud laagrid korraldavad laagrisse sõitmisel ühiseid laagribusse, nii ka meie laager. Kui laager lepib kokku koha ja aja, millal lapsed ühisele laagribussile tuuakse, siis tuleb kohe hakata jälgima nõudeid, mis me lapsi ohutult ning turvaliselt hoiaks. Kui tavaliselt lapsevanemad saadavad oma lapsi bussis kuni istmeni välja, siis sel aastal tuleb laps õues, bussi ukse taga anda üle laagri organiseerijatele. Bussis sissepääsude juures on käte antiseptikumid. Bussi sisenedes desifintseerivad lapsed oma käed ning leiavad endale istumise koha. Bussist edasi-tagasi kõndimisi enam teha ei tohiks. Kui buss on suurem, siis tuleb istuda hajutatult. Selle võimaluse puudumisel on soovitatav kanda kaitsemaske, mille vanemad kodust lapsele kaasa annavad. Aga usume, et juulis seda enam ei soovitata.
 • Kui lapsevanamad toovad lapsed ise laagrisse, siis antakse laps laagri organiseerijatele üle ning lahkutakse koheselt laagri territooriumilt. Kolmandatel isikutel on noortelaagri territooriumil ning majutusmajades viibimine keelatud.
  Seega, ei astu sel aastal lapsevanemad üle laagrimaja läve ja ei tee tubades voodit ise laste jaoks ära. Lastel tuleb kõik ise teha. Uskuge, nad saavad hakkama. Head abi saavad lapsed laagris kasvatajatelt ning laagrist tulles saavad lapsed ka kodus voodi tegemisega ise hakkama. Selleks ju laager ongi, et õppida.
 • Sel aastal ei ole lubatud lapsevanemate külastamisi. Uskuge, kõik lapsed saavad hakkama ise. Need laagripäevad õpetavad lapsi saada iseseisvamaks ning täiskavanumaks.
  Seega, suur soovitus kõigile lapsevanamatele, usaldage laagrite tegijaid. Me teeme kõik selleks, et ka sel aastal oleks lastel turvaline ning põnev laagrisuvi.