Fän Clab laager

Lastele ja noortele suvelaagrite korraldamine


Lastelaager Fän Clab pakub võimalust, et vaba-aeg oleks sisustatud teguderohkelt, seiklusrikkalt, põnevalt. Lastelaager Fän Clab on koht, kuhu oodatakse igaüht, kes vaid ise tahab osa saada koos omaealistega koostegutsemisest.

MTÜ Fän Clab korraldab projektlaagrit, mille tegevus on reglementeeritud projektis: Noorte tervistav ja arendav puhkus.
Lastelaager Fän Clab tegutseb koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ja Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga. Laagri juhataja ja -kasvatajad on läbinud noortelaagri ja projektlaagri koolitused ning läbinud kvalifikatsioonieksamid. Laagrijuhi kogemused lastelaagrite korraldamisel on aastast 2002.

Miks on vaja lapsele laagrikogemust?

Laagris õpivad kõik, kas teadlikult või märkamatult.
Siin õpib iseseisvust, enesega hakkama saamise oskust, teistega arvestamist, vastutust. Läbi laagri sisutiheda programmi toimub see kõik iseenesest. Siin laagris jagub tegevust kõigile.
Seiklusmaailm pakub põnevaid seiklusi, mida tasub igal seiklushimulisel noorel avastama tulla.
Laagris näete, et siin on tore ja vahva käia, see on justkui elustiil!

Laagrituusiku eest tasumine toimub arve alusel, mille saate e-maili teel peale registreerimislehe täitmist.

Maksekorraldusele märkige:
saaja:        MTÜ Fän Clab
konto:       EE141010220052317016      SEB Pank
selgitus:   arve number ja lapse nimi


5 põhjust, miks iga laps peaks käima laagris

PÕHJUS nr 1 – Laager aitab noorel arendada suhtlemisoskust ning tutvuda uute sõpradega.
Laagris, kus noored on eemal kodust ning igapäevasest “normaalsest” elust, arendavad nad eneseteadlikkust, koostööoskust, empaatiavõimet ning teiste noortega läbisaamist. Lapsed õpivad kõiki neid oskusi alateadvuslikult laagris, suheldes teiste laagrilistega igapäevaselt. Osaledes grupitegevustes arendatakse enesele teadmatagi koostööoskusi ja empaatiavõimet (läbi erinevate meeskonnamängude, töötubade) ning tutvutakse lähemalt oma uute sõpradega.
Meil on viimase 15 aasta jooksul laagris olnud nii mõnigi tagasihoidlik laps, kes laagrivahetuse lõpus ei tahtnudki ära minna, kuna tal oli olnud nii lõbus.

PÕHJUS nr 2 – Laagris saab võtta kontrollitud riske ning väljakutseid.
Noortele meeldib võtta riske. Kellele meist ei meeldiks teha midagi uut ja põnevat? Meile meeldib see vägev tunne, kui oleme millegi uuega hakkama saanud. Läbi uute tegevuste kasvatame enda mugavustsooni, mistõttu muutume julgemaks.
Fän Clab laagris toimub igal suvel meie iga-aastane Laagri Mini Erna. Tavaliselt toimub see meil Tuksi laagrivahetuses Läänemaal. Senimaani on kõik Mini Erna lõpetajad enda üle ainult uhked olnud.

PÕHJUS nr 3 – Laagris kasvatad enda karakterit ja arendad erinevaid oskusi.
Kui koolis õpime igapäevaselt matat, keemiat, inglise keelt, ajalugu, siis laagris arendame endas julgust, sihikindlust, juhtimist, iseseisvust, vastutust, otsuste tegemist ning muid eluks vajalikke oskusi. Noored kasvavad märgatavalt keskkonnas väljaspool kodu ja vanemate valvsaid pilke, kus neid on justkui sunnitud iseendaga hakkama saama enda jõududega.

PÕHJUS nr 4 – Kohtud positiivsete eeskujudega.
Vaadates populaarseid videoid youtubest, telesaateid või spordiüritusi, näed sa mitmeid erinevaid kuulsusi, kelle moodi tahaksid justkui olla. Veetes paar päeva oma suvest aga hästi korraldatud Fän Clab suvelaagris, märkad, et sind ümbritsevad veelgi ägedamad kasvatajad, kes pulbitsevad energiast, on väga huvitavate mõtetega ning kellele meeldib teha ägedaid asju.

PÕHJUS nr 5 – Avastad endas midagi uut!
Laager pakub võimalust astuda välja igapäevaelust ning kogeda midagi uut. Laager võimaldab noortel avastada midagi teistsugust, kui nad on harjunud, ning õppida uusi oskusi – proovida uusi asju. Paljud laagrilised on Fän Clab laagritest viimase 15 aasta jooksul leidnud endale uue hobi või huviala. Mitmed noored on aastaid hiljem käinud laagris isegi kasvatajana.
Lapsevanemad on meid selle eest tänanud, et oleme nende lapsi positiivselt mõjutanud ning me oleme selle üle väga uhked.